Administracja firmowymi zasobami IT

Jedną z usług oferowanych przez NetSupport jest administracja firmową infrastrukturą IT. Posiadamy rozległą wiedzę na temat funkcjonowania systemów operacyjnych, systemów IT oraz serwerów. Współpracujące z nami osoby mogą liczyć na kompletną obsługę, która obejmuje m.in. dobór urządzeń do wymagań danego projektu, odpowiednie rozlokowanie sprzętu i okablowania, zarządzanie sieciami komputerowymi firm oraz identyfikowanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu infrastruktury IT.

Administracja systemami operacyjnymi

Nie ulega wątpliwości, że rzetelna administracja firmowymi zasobami IT nie może obyć się bez zarządzania systemami operacyjnymi. Zakres działań podejmowanych w tym zakresie ma na celu usprawnienie zarządzania grupami użytkowników, systemami zabezpieczeń oraz zasobami systemów operacyjnych. Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać, dlatego administracja systemami operacyjnymi to również ich odpowiednia konfiguracja.

Nasi specjaliści stworzą dla Ciebie środowisko systemowe, w którym wszystkie narzędzia i urządzenia będą funkcjonować bez zarzutu. Nasza administracja systemami operacyjnymi sprawi, że jakość i komfort codziennej pracy Twojego przedsiębiorstwa znacznie wzrośnie. Specjaliści NetSupport przeprowadzają instalację i kompleksową obsługę takich systemów jak Microsoft Windows, Microsoft Windows Server, Linux, macOS, Android, iOS, freeNAS czy Synology DSM. Zakres naszych usług obejmuje również zarządzanie dyskami i innymi nośnikami informacji.

Monitoring infrastruktury IT

Bezpieczeństwo środowiska IT stanowi podstawę jeśli chodzi o funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. W związku z tym administracja systemami IT powinna obejmować monitoring działania serwerów. Pozwala to na sprawną weryfikację ich komunikatów oraz szybkie reagowanie na zagrożenia. Działania w tym zakresie są wdrażane coraz częściej również przez mniejsze przedsiębiorstwa, które chcą zadbać o bezpieczeństwo danych, dokumentów oraz poufnych informacji. Dzięki bieżącej kontroli wdrożonej przez specjalistów NetSupport szybko wykryjesz błędy sieci IT i podejmiesz akcje mające na celu ich usunięcie.

Monitoring infrastruktury IT – Dowiedz się więcej

Cykliczne aktualizacje zabezpieczeń i usług

Oferowana przez nas administracja serwerami firmowymi obejmuje również działania mające na celu utrzymanie bezpieczeństwa i ciągłości działania całego systemu IT. Cykliczne aktualizacje zabezpieczeń i usług to monitorowanie i reagowanie na pojawiające się poprawki dotyczące funkcjonowania aplikacji, sprzętu sieciowego czy też urządzeń mobilnych. Współpracując z nami zyskasz pewność, że Twój system IT będzie dostosowany  zarówno pod względem zabezpieczeń, jak i wymogów prawnych.

Cykliczne aktualizacje zabezpieczeń i usług – Dowiedz się więcej

Rozbudowa sprzętowa z zachowaniem skalowalności rozwiązań

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rozwój organizacji wymaga wdrażania coraz nowocześniejszych rozwiązań informatycznych, dlatego jednym z elementów naszej oferty jest rozbudowa sprzętowa z zachowaniem skalowalności rozwiązań. Dobierzemy dla Ciebie infrastrukturę informatyczną, która zwiększy zarówno produktywność Twojej firmy, jak i jej efektywność kosztową i elastyczność działań. Każda modernizacja wiążę się z dokładnym przeanalizowaniem obecnego systemu informatycznego danego przedsiębiorstwa. Taka analiza pozwala nam zidentyfikować słabsze strony systemu i wdrożenie rozwiązań mających na celu poprawę jego działania.

Rozbudowa sprzętowa z zachowaniem skalowalności rozwiązań – Dowiedz się więcej

Dbamy o bezpieczeństwo informatyczne

Bez dwóch zdań, bezpieczeństwo informatyczne to aspekt, o który powinny zadbać zarówno małe, jak i duże firmy. Administracja systemami IT w naszym wykonaniu zabezpieczy Cię przed utratą danych. Wdrożymy procesy wspierające bezpieczeństwo środowiska  IT oraz stworzymy backup strategicznych danych Twojej firmy. Dzięki nam utrzymasz maksymalną dostępność i stabilność firmowych systemów informatycznych niezależnie od okoliczności.

Optymalizacja infrastruktury IT

Dopasowujemy się do aktualnych potrzeb firm, optymalizując i modernizując infrastrukturę IT z uwzględnieniem posiadanych przez nią zasobów, ograniczeń budżetowych oraz celów strategicznych. Administracja firmowymi zasobami IT w naszym wykonaniu pozwoli Ci wdrożyć optymalne rozwiązania sprzętowo-programowe, które będą stanowiły solidny fundament całego systemu informatycznego Twojej firmy.

Wirtualizacja infrastruktury serwerowej

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które obejmuje administracja serwerami firmowymi w wykonaniu NetSupport jest wirtualizacja sprzętu infrastruktury serwerowej. Pozwala ona zredukować ilość wykorzystywanego sprzętu oraz zoptymalizować zasoby IT działające w obrębie całego systemu informatycznego firmy. Dzięki uruchomieniu kilku systemów operacyjnych na jednej platformie, znacznie zredukujesz koszty prowadzenia Twojego przedsiębiorstwa.

Wirtualizacja infrastruktury serwerowej – Dowiedz się więcej

Automatyzacja zadań

Szeroko pojęta administracja systemami IT to również automatyzacja działań. Z doświadczenia wiemy, że szybkie i łatwe wdrożenia nie zdają egzaminu w perspektywie długofalowej, dlatego specjaliści NetSupport koncentrują się na wdrożeniach procesów automatyzacji. Przed rozpoczęciem pracy w tym zakresie, bardzo dokładnie określamy wielkość i zakres działania infrastruktury firmowej oraz identyfikujemy wiedzę informatyczną personelu danej firmy. Tylko wówczas jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać potencjał jaki daje automatyzacja infrastruktury IT.

Automatyzacja zadań IT – Dowiedz się więcej