Audyty bezpieczeństwa systemów informatycznych

Audyty bezpieczeństwa tworzy się w celu zewnętrznego skontrolowania przestrzegania zdefiniowanych standardów, które mają na celu zapewnić pełne bezpieczeństwo danych w organizacji. Doświadczony audytor w oparciu o własne doświadczenie dokładnie kontroluje krajobraz informatyczny. Wskazuje wszelkie niezgodności z normami i wydaje stosowne rekomendacje, które umożliwią poprawę bezpieczeństwa danych.
image

Audyty przeprowadzamy w oparciu o ustandaryzowane normy

Głównym dokumentem, który zawiera usystematyzowany wykaz norm, świadczących o bezpieczeństwie jest ISO 27001. Na podstawie udokumentowanego spełniania wszystkich wytycznych można się ubiegać o certyfikację. Normy ISO 27001 pokrywają wiele różnych obszarów związanych z bezpieczeństwem np. przyznawanie uprawnień i dostępów, monitorowanie środowiska IT, zarządzaniem aktualizacjami lub nawet sposób dokumentacji procedur.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, każda instytucja publiczna, która przetwarza dane ma obowiązek przeprowadzić Audyt bezpieczeństwa przynajmniej raz do roku. Rozporządzenie KRI zawiera zdefiniowane 14 aspektów bezpieczeństwa. Stanowi to jedynie niewielką część norm ISO 27001, jednak sprawdzenie tych kwestii jest wymagane przez prawo. Jeżeli zależy nam na dokładnym zabezpieczeniu się przed potencjalnymi zagrożeniami, warto przeprowadzić audyt całościowy, który będzie pokrywał wszystkie normy ISO 27001.

image

Kto wyniesie największe korzyści z Audytów bezpieczeństwa?

Wdrożymy skuteczne zabezpieczenia IT oraz technologie dopasowane pod konkretne potrzeby Twojego biznesu. Dzięki nowoczesnym i skutecznym systemom informatycznym gwarantujemy Ci bezpieczeństwo i ochronę danych na najwyższym poziomie.

Organizacje, które przetwarzają wrażliwe dane osobowe klientów

 

Firmy, które operują na danych zapisanych w zasobach sieciowych

Firmy, które są świadome potencjalnych incydentów bezpieczeństwa

Firmy, które wykryły potencjalne zagrożenie danych

Instytucje publiczne, które są objęte obowiązkiem KRI

Firmy, w których doszło do zmian w organizacji infrastruktury

Wykonanie audytu bezpieczeństwa umożliwia spojrzenie na krajobraz informatyczny w nowej perspektywy. Będąc wewnątrz organizacji niejednokrotnie przeocza się istotne kwestie, które mogą mieć wpływ na wystąpienie zagrożeń.

Po spełnieniu wszystkich wymogów, jakie stawiają przed organizacją normy ISO 27001 można się ubiegać o certyfikację. Jest to oficjalne potwierdzenie, że firma troszczy się o bezpieczeństwo informatyczne. W oczach klientów zwiększa się nasza wiarygodność i minimalizowane jest ryzyko utraty poufności.

Skontaktuj się z nami

    Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest NS Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Puławskiej 39/5. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności: https://netsupport.pl/polityka-prywatnosci

    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie Polityka Prywatności i Warunki korzystania z usług Google.