Wdrażanie i utrzymanie systemów do pracy zdalnej to jedna z podstawowych usług, która pozwala na efektywną pracę zdalną. Aktualnie dużo przedsiębiorstw zdecydowało się na rozpoczęcie pracy poza biurem. Takie działania wymagają wdrożenia specjalnych systemów, które umożliwią pracownikom wykonywanie zadań, pomimo odległości. Dane wskazują, że wiele przedsiębiorstw planuje pozostać przy pracy zdalnej lub hybrydowej. W NetSupport kompleksowo wdrażamy i utrzymujemy rozwiązania IT do pracy zdalnej, zapewniając komfortową współpracę między członkami zespołów pomimo odległości.

Rozwiązania IT do pracy zdalnej

Wśród środowisk umożliwiających zarządzanie pracą zdalną, dwa szczególnie górują nad innymi. Jest to Microsoft 365 i Google Workspace. Ważne, żeby narzędzia do pracy zdalnej dla firm dawały nie tylko podstawowe funkcje, takie jak tworzenie dokumentów tekstowych, czy arkuszy kalkulacyjnych. Przy pracy na odległość bardzo użyteczna jest możliwość pracy na dzielonym dokumencie w czasie rzeczywistym. Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo danych. Tylko profesjonalne wdrożenie i utrzymanie systemów, pozwala na zachowanie wysokiego standardu bezpieczeństwa.

Google Workspace (dawniej G Suite)

G Suite aktualnie występuje pod nową nazwą – Google Workspace. Wdrożenia Google Workspace umożliwiają pracownikom korzystanie z takich programów jak: poczta Gmail, Google Meet, Sheets, Slides, Docs, czy wirtualny dysk Google Drive. To nie są jednak wszystkie programy, jakie można znaleźć w pakiecie. Bardzo pomocny w pracy jest min. kalendarz Google, który jest intuicyjny w obsłudze i wspiera pracowników w organizacji spotkań. Dużą zaletą systemu od Google jest bezpieczne i niezawodne rozwiązanie chmurowe. Narzędzia do pracy zdalnej dla firm G Suite są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Pracownicy cenią je za prostotę w komunikacji ze współpracownikami i możliwość pracy na różnorodnych urządzeniach: komputerze, tablecie, a nawet telefonie. W pracy zdalnej również przydaje się funkcjonalność polegająca na archiwizowaniu maili oraz historii czatów. Firmowe dane są chronione dzięki dwuetapowej weryfikacji. W razie nagłej ewentualnej awarii istnieje możliwość kontaktu z Pomocą Google 24 h na dobę.

Microsoft 365

Microsoft 365 jest kolejnym znanym środowiskiem do pracy zdalnej. Daje użytkownikom możliwość sprawnej komunikacji, pracy na dzielonych dokumentach, czy też udostępniania plików.  Wdrożenia Microsoft 365 przebiegają sprawnie i istnieje możliwość migracji danych. Wśród narzędzi, do których uzyskają dostęp pracownicy, można wymienić:

  • Pocztę elektroniczną Exchange Online
  • One Drive (dyski wirtualne)
  • Pakiet biurowy (Word, Excel, Power Point, Outlook)
  • Teams (rozmowy z zespołem, spotkania, prezentacje)
  • Sharepoint (platforma do zespołowej pracy na danych)

Pośród dodatkowych narzędzi można znaleźć także szereg przydatnych aplikacji do planowania np. ToDo, czy też do prowadzenia notatek (OneNote). Przeprowadzenie wdrożenia Microsoft 365 daje pracownikom komfort pracy i łatwą komunikację.

Wdrażanie i utrzymanie

Zapewniamy sprawne wdrożenie i utrzymanie oprogramowania do pracy zdalnej. Po wybraniu domeny przez klienta następuje rejestracja, podpięcie domeny i utworzenie wyznaczonej ilości kont. Następnie nadawane są odpowiednie uprawnienia dla poszczególnych kont. Aby migracja przebiegła pomyślnie i zachowane zostały wszystkie cenne pliki oraz dokumenty należy rozpocząć prace od dokładnej analizy aktualnej infrastruktury IT. Nasza praca nie kończy się na utworzeniu niezbędnych kont i przeniesieniu danych. Prowadzimy szkolenia, doradzamy oraz tworzymy dokumentacje.

Praca zdalna

Wdrożenie systemów do pracy zdalnej w przypadku pracy poza biurem jest niezbędne do sprawnego wykonywania zadań przez pracowników i komunikacji między nimi.  Istnieje ogromna ilość zalet przemawiająca na korzyść takich rozwiązań. Poza efektywnością jest to wygoda oraz bezpieczeństwo. Ewentualne włamania i kradzieże wiążą się z poważnymi konsekwencjami, których można uniknąć, decydując się na wdrożenia Google Workspace, czy też Microsoft 365 i profesjonalną obsługę powdrożeniową.